ANA SAYFA   |  MEVZUAT  |  MAKALELER  |  ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİMİ   |  ULUSLARARASI FAALİYETLER   |  İSTATİSTİKLER

AVRUPA ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ RAKKAM VE OLGULAR
2011 Yılına ait CoESS Dokümanı ÖGF Ynt Krl üyesi Yusuf Vehbi DALDA tarafından tercüme edilmiştir.

Devamı   

1 İNCİ AVRUPA ÖZEL GÜVENLİK ZİRVESİ
15 Aralık 2008 tarihinde Paris’te icra edilen “1. Avrupa Özel Güvenlik Zirvesi”nde Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Nicolas SARKOZY tarafından da vurgulandığı üzere Avrupa ülkeleri arasında farklı kültür yapıları ve hukuk kurallarına rağmen Kamu-Özel Güvenlik işbirliğinde mutlaka ortak çözümlere ihtiyaç olduğu belirtilmiştir. Bu bağlamda güvenlik sektörünün tüm oyuncularına sektörü organize etmek, ekonomik gelişmeleri teşvik etmek ve uyum yasalarının oluşturulmasını temin etmek görevi verilmiştir.

Devamı   

GÜNÜMÜZDE KRİTİK ALTYAPILARIN GÜVENLİĞİ VE KORUNMASI
Kritik altyapılar genel olarak aksamaları ya da bozulmaları halinde sosyal ve ekonomik yaşama ciddi zarar verebilecek fiziksel mekânlar, sistemler veya organizasyonlar şeklinde tanımlanabilir. Farklı ulusal yetkililer bu tanım kapsamında olan ekonomik sektörlerin benzer listelerini geniş anlamda çıkartmışlardır: Bunlar genellikle enerji, su ve gıda tedarikleri, atık yönetimi, kilit nakliye ağları (ana hava alanları ve demiryolları), mali kuruluşlar ve nakit tedariki, sağlık hizmetleri ve devle

Devamı   

AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİNDE İÇ GÜVENLİK STRATEJİSİ
A.B.D deki 11 Eylül saldırısı sonrası artan güvenlik ihtiyaçlarının yanı sıra oluşabilecek asimetrik ve global tehditler tüm dünyada olduğu gibi AB Ülkelerinde de Güvenliğe olan talebi arttırmıştır.

Devamı   

 

ÖZEL GÜVENLİK FEDERASYONU
Nispetiye Caddesi Özden Sokak No:13
Etiler/İSTANBUL
 
Bu internet sitesinin her türlü kullanım hakkı Özel Güvenlik Federasyonuna aittir. Tüm hakları sakldır.