ANA SAYFA   |  MEVZUAT  |  MAKALELER  |  ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİMİ   |  ULUSLARARASI FAALİYETLER   |  İSTATİSTİKLER

ÖZEL GÜVENLİK KANUNUNUN 9.YILINI KUTLARKEN
10 Haziran 2004 yılında TBMM’ inde kabul edilen ve 26.06.2004 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 9. Yılı kutlanmaktadır.

Devamı   

3. ULUSAL ÖZEL GÜVENLİK SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI İÇERİĞİ
Gaziantep Oğuzeli Meslek Yüksek Okulu, Polis Meslek Yüksek Okulu, Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “Tüm boyutlarıyla özel güvenlik” başlıklı “3.Ulusal Özel Güvenlik Sempozyumu” 1-2 Mart 2013 tarihleri arasında Gaziantep’te Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi yerleşkelerinde icra edildi.

Devamı   

AVRUPA GÜVENLİK SEKTÖRÜNDE ALARM İZLEME MERKEZLERİNİN BUGÜNÜ VE YARINI
Alarm İzleme Merkezlerini; alarm sistemlerinden alınan dataların toplandığı ve değerlendirildiği merkezlerdir diye tanımlayabiliriz. Doğru veriler ve bilgili/bilinçli iyi yetişmiş insan gücü ile tamamlanan bu merkezler günümüzde; Özel Güvenlik Sektöründe önemli bir yer tutmaktadır.

Devamı   

KAMU VE ÖZEL GÜVENLİK İŞBİRLİĞİ
Genel güvenliğin sağlanması, asayiş ve kolluk hizmetlerinin etkin şekilde yürütülmesi ve denetlenmesi hiç şüphesiz devletlerin birincil görevlerindendir; ancak güvenlik kavramının çağın değişen ve dinamik şartları nedeniyle yeni boyut kazanması yani diğer bir ifade ile güvenliğin özel hayatımız da dahil yaşam alanlarımızın tümünde var oluşu bu kavramın ne kadar geniş bir platformda değerlendirilmesi gerektiği hususunu ortaya koymaktadır

Devamı   

 

ÖZEL GÜVENLİK FEDERASYONU
Nispetiye Caddesi Özden Sokak No:13
Etiler/İSTANBUL
 
Bu internet sitesinin her türlü kullanım hakkı Özel Güvenlik Federasyonuna aittir. Tüm hakları sakldır.