HAKKIMIZDA   |   HABERLER   |   DUYURULAR   |   VİDEOLAR   |   FAYDALI LİNKLER    |   İLETİŞİM

Stadyumlarda Özel Güvenlik Uygulamaları .
Güvenlik sektörünün doğru çalışma ilkelerini ve asgari standartlarını oluşturmayı; Türkiye’de özel güvenlik sektörünün gelişimine katkı sağlamayı amaç edinen TOBB ÖZEL GÜVENLİK SEKTÖR MECLİSİ'nin Başkanı Sayın Hasan Gazi ÖZER'in açıklamaları

Devamı   

Uluslararası Özel Dedektifler Yaz Okulu Programı
IKD – Uluslararası Özel Dedektifler Dernekleri Federasyonu yapısı içerisinde 2005 yılında A.N.D.R. – Romanya Özel Dedektifler Derneği Başkanı Mrs. Maria BUMBARU tarafından Romanya’da kurulmuş olan “P.I. International Summer School” (Uluslararası Özel Dedektifler Yaz Okulu) 9. Dönem Dekanı Sn. İsmail YETİMOĞLU yönetiminde gerçekleşmiştir.

Devamı   

SPORDA ŞİDDET VE DÜZENSİZLİĞİN ÖNLENMESİ ÇALIŞTAYI ANKARA’DA YAPILDI
Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından ortaklaşa düzenlenen "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Çalıştayı 17-18 Haziran 2013 tarihlerinde Ankara Sheraton Otel’de yapıldı.

Devamı   

ÖZEL GÜVENLİK FEDERASYONU BASIN AÇIKLAMASI
19 Mayıs 2013 tarihinde yazılı, görsel ve sosyal medya gündeminde “ Stadyum ve üniversitelere Özel Güvenlik yerine Polis” başlıklı haberler yer aldı. Bu haberlere göre Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun, son dönemlerde üniversitelerde ve futbol stadyumlarında yaşanan olayları gündemine alarak, konuya ilişkin çalışmalar yürütüleceği; yasal düzenlemeye gerek olmadığı, idari tasarruflarla düzenlemelerin yapılabileceği duyuruldu.

Devamı   

GÜVENLİK SERVİSLERİ ORGANİZASYON BİRLİĞİ DERNEĞİ’ NİN OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI.
Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği’ nin Olağan Genel Kurul toplantısı 16 Mayıs 2013 Perşembe günü saat 16.00 ‘de POINT BARBAROS HOTEL Esentepe Yıldız Posta Caddesi No: 29 Balmumcu Şişli/İSTANBUL’ da belirlenen gündeme uygun olarak gerçekleştirilmiştir

Devamı   

TOBB ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ SEKTÖR MECLİSİ TOPLANTISI 24 NİSAN 2013 GÜNÜ İSTANBUL’DA İCRA EDİLDİ.
Toplantıya Meclis üyelerinin yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanı Yusuf KARABABA, Özel Güvenlik Daire Başkan Yardımcısı İbrahim ERBABA, İstanbul Özel Güvenlik Şube Müdürü Abdullah GÜLER, Özel Güvenlik Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet SARIBUVA, Komiser Yardımcısı Erhan AKKUZULU ve Polis Memuru Çetin TOSUN da katıldı.

Devamı   

4 ncü AVRUPA ÖZEL GÜVENLİK ZİRVESİ İCRA EDİLDİ.
14-15 Mart 2013 tarihleri arasında, İspanya’nın başkenti Madrit’te, The Confederation of European Security Services (CoESS) koordinatörlüğünde 4 ncü Avrupa Özel Güvenlik Zirvesi gerçekleştirilmiştir. Zirveye 27’si AB üyesi, 7’si AB üyesi olmayan toplam 34 ülkeden yaklaşık 200 temsilci katılmıştır.

Devamı   

ÖZEL GÜVENLİK FEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISI ANTALYA'DA İCRA EDİLDİ.
Özel Güvenlik Federasyonu Yönetim Kurulu Toplantısı 18 Mart 2013 günü , AKDENİZ Özel Güvenlik Hizmetleri Derneği Başkanı ve Özel Güvenlik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın İlhami BEYHAN ’ın ev sahipliğinde ANTALYA AQUARIUM da icra edildi.

Devamı   

3.ULUSAL ÖZEL GÜVENLİK SEMPOZYUMU
Gaziantep Oğuzeli Meslek Yüksek Okulu, Polis Meslek Yüksek Okulu, Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “Tüm boyutlarıyla Özel Güvenlik” Konulu “3.Ulusal Özel Güvenlik Sempozyumu” 1-2 Mart 2013 tarihleri arasında Gaziantep’te icra edildi.

Devamı   

METPROM PROJESİ– HABERLER
METPROM, AB’nin Yaşam boyu Öğrenme Programı kapsamında, Liman Güvenliği konusunda mesleki eğitim ve öğretimi geliştirmek amacıyla AB tarafından kaynak sağlanan bir Leonardo Da Vinci Projesidir.

Devamı   

VI. TÜRKİYE SEKTÖREL EKONOMİ ŞURASI 25 ARALIK 2012 TARİHİNDE TOBB/ANKARA’DA İCRA EDİLDİ.
Şurada Özel Güvenlik Hizmetleri Sektör Meclis Başkanı Sayın Hasan Gazi ÖZER beş başlık altında Sektör sorunları ile çözüm önerilerini takdim etti.

Devamı   

TOBB ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ MECLİS TOPLANTISI 12 ARALIK 2012 GÜNÜ TOBB/ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Toplantıya Özel Güvenlik Hizmetleri Meclis üyeleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığından Özel Güvenlik Hizmetleri ve Eğitim ve İnsan Kaynakları Şube Müdürleri katıldılar.

Devamı   

18.ULUSARARASI ÖZEL DEDEKTİF DERNEKLERİ FEDERASYONU GENEL KURULU-ROMANYA
18. Uluslararası Özel Dedektif Dernekleri Federasyonu-IKD Genel Kurul Toplantısı 06-09 Aralık 2012 tarihleri arasında, 22 üye -2 misafir ülke ve -Dünya Özel Dedektifler Derneği- WAD’dan toplam 25 kişinin katılımıyla Bükreş/Romanya JW Marriott otelinde yapıldı.

Devamı   

ASIS Türkiye Biriminin 2012 yıl son toplantısı
ASIS Türkiye Biriminin 2012 yıl son toplantısı 29 Kasım 2012 tarihinde Microsoft’un ev sahipliğinde Bellevue Residence Levent adresindeki Microsoft İstanbul Ofisinde yapıldı.

Devamı   

IFSEC İSTANBUL TANITIM TOPLANTISI İNGİLTERE’NİN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUK BİNASINDA GERÇEÇLEŞTİRİLDİ
IFSEC İstanbul Güvenlik Fuarı kapsamında Türkiye’de yürütülecek faaliyetler hakkında İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nda; UBM İstanbul tarafından 15 Kasım 2012 Perşembe günü bir tanıtım toplantısı/ resepsiyon gerçekleştirildi.

Devamı   

ESKİSEHİR’DE ÖZEL GÜVENLİK TEŞKİLATI MENSUPLARI DERNEĞİ TARAFINDAN ÖZEL GÜVENLİK SEMİNERİ İCRA EDİLDİ.
Özel Güvenlik Teşkilatı Mensupları Derneği - ÖGTM tarafından düzenlenen “Özel Güvenlik Görevlilerin Yetkileri ve Sorumlukları-Yetkilerin Kullanış Koşulları ve Şartları, Özel Güvenlik Görevlilerinin Yetki İhlalleri ” konulu seminer 10.11.2012 tarihinde Eskişehir’ de ALMİNA Toplantı salonunda 12-30-15.00 saatleri arasında gerçekleşmiştir.

Devamı   

ASIS SONBAHAR TOPLANTISI YAPILDI.
Toplantı, SENSORMATIC Şirketler Grubunun ve ASIS Birim Başkanı İsmail UZELLİ’ nin ev sahipliğinde, Grubun KAVACIK’ ta Smart Plaza’daki yeni yerleşim binasında 36 kişinin katılımı ile yapıldı.

Devamı   

CoESS’in ( Avrupa Güvenlik Servisleri Konfederasyonu) Yönetim Kurulu ve Genel Kurul toplantısı icra edildi
CoESS’in ( Avrupa Güvenlik Servisleri Konfederasyonu) Yönetim Kurulu ve Genel Kurul Toplantısı 11- 12 Ekim 2012 tarihlerinde Geneva-İSVİÇRE’de icra edildi.

Devamı   

ÖZEL DEDEKTİFLER DERNEĞİNİN DÜZENLEDİĞİ “TÜRKİYE’DE ÖZEL DEDEKTİFLİK VE EĞİTİM SEMİNERİ” GERÇEKLEŞTİ
Marmara Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen 16. ISAF Security, ISAF Fire, ISAF Safety &Health, ISAF IT Security ve ISAF Smart Houses olarak birbiriyle ilgili 5 sektörü bir araya getiren ISAF FUARI 20- 23 Ekim 2012 tarihleri arası İstanbul (DTM) Fuar Merkezi 9. - 10. ve 11. Hollerde gerçekleşti.

Devamı   

KAMU&ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ MODELİ İLE YATIRIM KONULU PANEL
2011-2013 Dönemi Faaliyetleri kapsamında GÜSOD CIT Çalışma Komitemiz her yıl Eylül-Ekim aylarında GÜSOD çatısı altında icra ettiği geleneksel seminer/panel organizasyonlarının üçüncüsünü; bu yıl FİNANS KULÜP-Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı- birlikteliği ile 16 Ekim 2012 tarihinde İSTANBUL’ da TEKFEN TOWER Konferans Salonunda icra edildi

Devamı   

Leonardo da Vinci Yenilik Transferi Modular Enhanced Training Programme for European Maritime Security Personnel METPROM programı için PİRİREİS Üniversitesi ve GÜSOD işbirliği ile yaptığımız başvuru kabul edildi.
METPROM Projesi kabul edilen 25 proje arasında en yüksek bütçeli proje olarak ilk sırada yer almaktadır

Devamı   

The Ligue Internationale" ın 34 üncü Genel Kurul Toplantısı 26-28 Haziran 2012 tarihlerinde icra edildi.
Montreal ,KANADA 'da icra edilen "The Ligue Internationale"ın 34 üncü Genel Kurul Toplantısına aynı zamanda "The Ligue" üyesi olan GÜSOD Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Murat KÖSEREİSOĞLU ve Sayın Beri KORONYO iştirak ettiler.

Devamı   

Özel Dedektifler Derneği kuruluşunun beşinci yılını kutluyor
Özel Dedektifler Derneği üstlendiği misyona uygun olarak Özel Güvenlik Sektörünün gelişim sürecine katkı sağlamaya devam ediyor

Devamı   

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Özel Güvenlik Görevlilerine hakaret eden kişiye verilen cezayı az bularak, cezanın “Kamu Görevlisine karşı suç işlenmiş” gibi kabul edilerek artırılmasına hükmetti.
Özel Güvenlik Görevlilerine hakaret suçunu işleyen sanığın, Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun'un 23/2. maddesi uyarınca “kamu görevlisine karşı suç işlemiş gibi cezalandırılması gerektiğine” işaret edilerek, bu nedenle sanığa verilen cezanın artırılması gerektiğine hükmetti

Devamı   

CoESS VE GÜSOD İŞBİRLİĞİ/ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE VE ISPS CODE KAPSAMINDA İCRA EDİLECEK OLAN LİMAN GÜVENLİK GÖREVLİSİ EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI PROJESİNDEKİ SON GELİŞMELER
Proje; Avrupa Parlamentosu tarafından 2006 yılında kabul edilen Lifelong Learning Programme (LLP)(2007-2013) nin alt programı olan Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim ve Öğretim Programı dahilinde icra edilecek ISPS Code kapsamındaki Liman Güvenlik Görevlisi Eğitim Programı; Avrupa Birliği ülkelerinde güçlü ekonomik gelişmeler eşiğinde daha iyi ve daha fazla iş amacına uygun olarak daha büyük bir sosyal ağ içerisinde Lizbon kararlarının uygulanması şeklinde gerçekleştirilecektir

Devamı   


Başkanın Mesajı

 

ÖZEL GÜVENLİK FEDERASYONU’ nun Değerli Üyeleri ;
         Hava Durumu
Ankara
İstanbul
İzmir

         Site İstatistiği

 
3.ULUSAL ÖZEL GÜVENLİK SEMPOZYUMU ...
METPROM PROJESİ– HABERLER...
VI. TÜRKİYE SEKTÖREL EKONOMİ ŞURASI...
TOBB ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ MECLİ...
18.ULUSARARASI ÖZEL DEDEKTİF DERNEK...
ASIS Türkiye Biriminin 2012 yıl son...
IFSEC İSTANBUL TANITIM TOPLANTISI İ...
ESKİSEHİR’DE ÖZEL GÜVENLİK TEŞKİLAT...
ASIS SONBAHAR TOPLANTISI YAPILDI....
CoESS’in ( Avrupa Güvenlik Servisle...
ÖZEL DEDEKTİFLER DERNEĞİNİN DÜZENLE...
KAMU&ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ MODELİ İ...
Leonardo da Vinci Yenilik Transferi...
The Ligue Internationale" ın 34 ünc...
Özel Dedektifler Derneği kuruluşunu...
Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Özel Güve...
CoESS VE GÜSOD İŞBİRLİĞİ/ KOORDİNAT...

ÖZEL GÜVENLİK FEDERASYONU
Nispetiye Caddesi Özden Sokak No: 13 Etiler, İstanbul
ogf.org.tr  Tel:  +90 212 528 63 13  Faks: +90 212 528 65 46    

Bu internet sitesinin her türlü kullanım hakkı Özel Güvenlik Federasyonuna aittir. Tüm hakları sakldır.