HAKKIMIZDA   |   HABERLER   |   DUYURULAR   |   VİDEOLAR   |   FAYDALI LİNKLER    |   İLETİŞİM
TOBB ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ SEKTÖR MECLİSİ TOPLANTISI 24 NİSAN 2013 GÜNÜ İSTANBUL’DA İCRA EDİLDİ.
 
TOBB Türkiye Özel Güvenlik Hizmetleri Meclisi 24 Nisan 2013 tarihinde TOBB İstanbul Hizmet Binasında Meclis Başkan Yardımcısı Oryal ÜNVER ’in başkanlığında toplandı. Toplantıda önceden belirlenmiş gündem maddeleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı ve üzerinde halen çalışmaların sürdürdüğü yeni Özel Güvenlik Yasa Tasarısı görüşüldü.

Toplantıya Meclis üyelerinin yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanı Yusuf KARABABA, Özel Güvenlik Daire Başkan Yardımcısı İbrahim ERBABA, İstanbul Özel Güvenlik Şube Müdürü Abdullah GÜLER, Özel Güvenlik Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet SARIBUVA, Komiser Yardımcısı Erhan AKKUZULU ve Polis Memuru Çetin TOSUN da katıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri yeni Özel Güvenlik Yasa Tasarısı hakkında Meclis Üyelerine bilgilendirme sunumu yaptılar ve ayrıca sektörün özellikle genel kollukla ilişkilerinde yaşadıkları sorunları dinleme ve çözüm yollarının ne olacağı, neler yapılabileceği konularında görüş alışverişinde bulundular. Ayrıca dile getirilen sorunları çözmek için gayret göstereceklerini ve kendi konuları dışında kalan ama sorunlu olan bazı uygulamaları da muhatapları ile görüşerek çözmeye çalışacaklarını bildirdiler.

Öte yandan toplantıda, Meclis Başkanı Hasan Gazi Özer’in TBMM Haberleşme ve Özel Hayatın Gizliliğine İlişkin İhlalleri Araştırma Komisyonuna davet edilmesi ve Komisyona yaptığı sunum ve açıklamalarla ilgili Meclisin bilgilendirmesi de söz konusu oldu.

Meclis Başkan yardımcısı Oryal ÜNVER sektörün ileriye gidebilmesi, gelecekle ilgili doğru kararların alınabilmesi ve sektöre doğru yön verilebilmesi için sağlıklı istatistiki bilgiye ihtiyaç olduğunu ve mevcut durumda sadece Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tutulan istatistiki kayıtlara ulaşılabildiğini ancak daha kapsamlı bir veri bankasının oluşturulması gerektiğini, bunu için de sektör tarafından bilgilerin saklanmadan paylaşıma açılmasının zorunlu olduğunu söyledi.

Toplantıda özellikle elektronik güvenlik konusunda yaşanan sıkıntılar, ihlaller vurgulandı. Meclis Üyesi İsmail UZELLİ,  Türkiye’nin bu konuda bir gümrük rejiminin olmadığını, Özel Güvenlik Sektörünün Elektronik Güvenlik alanında kullanılan cihazların ithalinden, satışına montajına, çalıştırılmasından ve sürekliliğinin sağlanması için gerekli servis hizmetine ve elektronik güvenlik sayesinde elde edilen bilgilerin saklanması, kimlere verilmesi veya verilmemesi gerektiğine kadar birçok konuda belirsizlikler, denetimsizlikler ve kayıt dışılık söz konusu olduğunu, sektörde kaç firma kaç personel çalıştığının dahi kesin olarak bilinemediğini dile getirdi.  Bu konularda mutlaka bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanı Yusuf KARABABA konunun tüm tarafları ile ve her boyutuyla inceleneceğini bildirdi. Sunumların uzun sürmesi ve Yeni Yasa Tasarısının her maddesi üzerinde görüş alışverişinde bulunulması nedeniyle toplantı gündem maddelerinden bazıları bir sonraki toplantıya bırakıldı. Meclis Başkan Yardımcısı Oryal ÜNVER ’in tüm katılımcılara teşekkür etmesi ile toplantı sona erdi.


<<< <<<

Başkanın Mesajı

 

ÖZEL GÜVENLİK FEDERASYONU’ nun Değerli Üyeleri ;
         Hava Durumu
Ankara
İstanbul
İzmir

         Site İstatistiği

 

ÖZEL GÜVENLİK FEDERASYONU
Nispetiye Caddesi Özden Sokak No: 13 Etiler, İstanbul
ogf.org.tr  Tel:  +90 212 528 63 13  Faks: +90 212 528 65 46    

Bu internet sitesinin her türlü kullanım hakkı Özel Güvenlik Federasyonuna aittir. Tüm hakları sakldır.